Ptejte se Helloween: Dani - 23. 3. 05

Zdroj: Helloween.ws
Přeložil: Jakub Zeman

Dani, Helloween si tě vybrali jako svého nového bubeníka a ty jsi s nimi teď strávil několik měsíců ve zkušebně. Jaké jsou tvé pocity? Jak se jejich přístup liší od jiných kapel, se kterými jsi pracoval?

Dani Löble: Jsem ve skvělé náladě. Samozřejmě je každý zaneprázdněn nahráváním. Jsem si jistý, že na turné uvidíte, jak spolu vycházíme. Kluci pracují na velice profesionální úrovni, je to obrovský rozdíl oproti jiným kapelám.

Pověz nám o sobě a o své hudební minulosti. Jak ses stal bubeníkem a co tě v hudbě ovlivňuje? Na jaké další nástroje hraješ?

Dani Löble: Začal jsem už, no, v matčině lůně. Moje celá rodina sestává z muzikantů. Když mi bylo jedenáct nebo dvanáct let, začal jsem cvičit jako posedlý (promiň mami). A co se týče vlivů, můj seznam by byl tak dlouhý… ale nejvíce vás ovlivňují muzikanti, které znáte osobně, se kterými se přátelíte. Musím v tomto kontextu zmínit Jörga Michaela! Pak kluci jako Vinni Paul nebo Tommy Lee… a tak dál. Když jsem byl na universitě, cvičil jsem na klavír. No, věděl bych jak na to, ale zůstávám u bicích, věřte mi!

Proč si myslíš, že si z tisíců bubeníků na celém světě vybrali právě tebe? Kdo tě kontaktoval a jak tě přesvědčil, že bys měl zkusit právě Helloween?

Dani Löble: Charlie Bauerfeind jim poradil, aby mi zatelefonovali. Už mě znal z práce s Rawhead-Rexx. Byl jsem pozván do studia, abych trochu zahrál. Tak jsem něco předvedl, pak byli přesvědčeni o mých bubenických schopnostech. Od začátku byla osobní stránka věci tak jako tak skvělá.

Budeš pokračovat s Blazem nebo se budeš plně věnovat Helloween?

Dani Löble: Ne, opustil jsem Blaze i mé děťátko Rawhead-Rexx. Chci se plně soustředit na Helloween!

Když se díváš na všechny ty změny v sestavě Helloween a především na změny na bubenických postech v posledních letech , jaké máš pocity a očekávání? Umíš si představit, že zůstaneš 10 let, když věci dobře vyjdou?

Dani Löble: Samozřejmě!

Jak by ses popsal ve srovnání s předchozími bubeníky Helloween? Jaké jsou podobnosti a rozdíly?

Dani Löble: Dívám se na svůj styl jako na symbiózu Schwichtenberga a Kusche. Nejsem tak přímočarý jako Ingo, ale ne tak technický jako Uli. Mám svůj vlastní styl.

Přispěl jsi něčím na nové album? A existuje možnost, že bys v budoucnu napsal své vlastní písně?

Dani Löble: Mám dost času na to, přijít se svým osobním vlivem. Uvidíme, s čím budu moci přijít pro příští desku.

Jaký typ bubnů a činelů používáš?

Dani Löble: V současné době hraju na Tama Starclassic. Velmi pohodlná záležitost. Jinak používám činely Meinl, protože jsou jednoduše nejlepší, a paličky Anger.

Co si myslíš o práci ve studiu a možnosti pracovat s efekty. Jaký máš názor na naprogramované midi bicí?

Dani Löble: Cože?? Nepřibližujte se k produkci s efekty! Cha, už jsem slyšel o těch protestech expertů na metalové scéně. Midi bicí jsou užitečné během předprodukce. Umím si udělat obrázek, jak by pak všechno znělo.

Kdybys měl možnost zabubnovat si duet s nějakým slavným bubeníkem, koho by sis vybral?

Dani Löble: Ó, já nemám v lásce tyhle zkoušky síly. Raději bych si s nimi sedl a klábosil.

Je něco, co bys chtěl vzkázat fanouškům, než to ukončíme?

Dani Löble: Jo, jasně! Těším se, až vás všechny uvidím na turné a doufám, že se vám bude líbit naše nová deska a světové turné!