Interview s Michaelem Weikathem - 26. 1. 2007

Zdroj: RadioTangra.com

V rozhovoru pro rádio Tangra Mega Rock se lídr kapely Helloween Michael Weikath přiznal, že je "mizerný hráč na akustickou kytaru", dále také hovořil o Ritchiem Blackmore, Candice Night a samozřejmě i o novém DVD "Live On 3 Continents".

Vassil Varbanov: Ahoj Michaeli, jak se vede?

M. W.: Pohoda.

V. V.: Vypadáš odpočatě, neníliž pravda?

M. W.: Ve skutečnosti budu muset zanedlouho přijít s pár nápady, jelikož na konci května se skupina sejde a bude je probírat. Vlastně se sejdeme už zítra, ale to si jen tak probereme prvotní nápady, atd… . V květnu nebo červnu začínáme s nahráváním, takže všichni budeme muset začít zase intenzivně pracovat, protože toho času moc není.
Před nedávném jsme dokončili naše nové DVD a momentálně jsme ve velmi dobré konstelaci a byla by škoda, kdybychom to nechytli za pačesy. Rozumíš, to je prostě ta situace kdy všechno šlape a běží jako po másle. Kapela je opravdu velmi dobře nalazena.

V. V.: Zmiňuješ dobrou konstelaci. Co je na ní tolik speciálního?

M. W.: Je to díky skvělé sestavě a jsme opravdu na dobré cestě. Samozřejmě to byl případ i let minulých, ale časy se někdy mění a momentálně jsme s věcmi okolo kapely opravdu spokojeni. Odezva od fanoušků je také docela dobrá, takže proč si stěžovat? Každý v kapele je šťastný z prostředí, které nás obklopilo, jelikož i noví členové mají jiné věci v plánu a vědí, co je to mít problémy s někým z kapely, kdo je jakoby hlavní osoba nebo se jí chce stát...všechny tyhle dětinské hovadiny, kterými jsme tak či onak prošli jsou naštěstí teďka pryč.

V. V.: Určitě se musíme zmínit, že na novém DVD figuruje též záznam koncertu z Bulharska 2006.

M. W.: Když jsme tu byli úplně poprvé, tak ohlas byl opravdu velký. Vzpomínám si, že ten koncert dopadl skvěle, což na napoprvé hodně překvapilo. Při druhém koncertu jsme už dopředu věděli, že se materiál bude nahrávat. To samé místo, pravděpodobně i ti stejní lidé, čili to mělo cenu nahrát. Třeba v Jižní Americe a dalších zemích jsou fanoušci též hodně divocí, ale Sofie byla speciální příležitost.

V. V.: Mohl by jsi nám teď říct něco o vaší písničce "Light The Universe", kde se představila i Ritchieho manželka Candice Night.

M. W.: Jistě, není roztomilá? Nezpívá hezky?

V. V.: Určitě je! Myslíš, že kdybyste s ní spáchali třeba dvě, tři písničky, tak byste přestali hrát heavy metal a začali též pracovat na renesanční hudbě?

M. W.: Ne, nemyslím. Ona pracuje s renesanční hudbou ráda. Blackmore's Night jsou pevně přikováni k tomuto typu hudby a Ritchie moc dobře ví co přesně od toho očekává. Vždycky tuhle hudbu měl rád, i v minulosti a teď se zdá, že je s tím co dělá opravdu spokojen, a jejich prodeje to jenom potvrzují. Co jsem tak slyšel, tak teď prodává mnohem víc než během časů Rainbow, takže je pochopitelné, že nemá důvod na tom něco měnit. Není to tolik tvrdé jako Deep Purple, například, ale také bychom neměli zapomínat na jeho věk a to že si může vybírat a říct: "Ne tohle nechci dělat, budu raději dělat tohle."
Navíc já jsem mizerný hráč na akustiku, čili osobně bych něco podobného dělat nechtěl. Pro mé prsty by to bylo učiněné utrpení…jsem prostě typický "rock'n'roll guy".

V. V.: A co nahrávání té skladby - všechno jste udělali ve studiu a Candice jen přišla a nazpívala své vokály nebo jak?

M. W.: Ne ne, nepřišla vůbec. Ona to nahrála ve svém vlastní studiu někde v Americe a po dokončení nám to poslal její management. Všechno to sedlo parádně a konečný výsledek se jí líbil, takže došlo na natáčení videa. I když to byl jenom jeden den, přesto to bylo opravdu příjemné zpestření. Náš časový rozvrh je hodně nabitý a myslím že každý byl potěšen, že se mohl zúčastnit něčeho podobného.