21. 9. 03 - Bolívie, La Paz

Autor: Gabriela a Andreas Fernando
(obrázky z této show najdete v sekci GALERIE/La Paz 00 - 10)

Je 23. září, úterý a my se nacházíme na letišti "El Alto Airport" ve městě La Paz - Bolívie a smutně čekáme na letadlo do Cusco - Peru. Po nezapomenutelné a nepokojné cestě trvající 3 dny jsme se v neděli 21. září ráno setkali s Markusem v hotelu Ritz a se Saschou na ulici blízko hotelu. Odpoledne jsme byli součástí hostů na tiskové konferenci v posledním patře hotelu, kde jsme mohli poslouchat Markusovi a Saschovi názory (Stefan, Michael a Andi tam nebyli, protože jim prý bylo nějak špatně).

Koncert měl začít ve 20:00 hod., ale nakonec všech 4000 tisíce fanoušků bylo do areálu letního divadla vpuštěno až ve 21:00 hod. Každý měl identifikační karty a teplé oblečení vhodné pro nezapomenutelný večer.

Setkali jsme se s mnoha fanoušky z Bolívie a z jiných míst, kteří sem jeli kvůli jedině věci, vidět HELLOWEEN

Bylo kolem 22:00 hod., když světla zhasla a za chvíli jsme slyšeli hlas, Andi nás uvítal silným zvoláním "Hola Bolivia!!" a koncert mohl začít. Opona spadla a na jeviště vpadli Andi, Markus, Weiki, Stefan a Sascha s písní "Starlight", mimochodem skvělý nápad pro začátek koncertu. Další píseň "Keeper Of The Seven Keys", kde bylo na Andim vidět, že má nedostatek kyslíku, kvůli vysoké nadmořské výšce, nicméně zpíval velmi dobře.

Po malé přestávce přišel "Future World", poté neuvěřitelný "Eagle Fly Free" a "Hey Lord!". Po této sadě nás hoši nechávají chvilku napínat a nedočkavost je čím dál větší, když se náhle rozezní "Forever And One" a "I Can". Pří této písni bylo na Andim často vidět, jak lapá po dechu, ale ukázal se jako velice schopný zpěvák.

Další song "Dr. Stein", pří kterém publikum šílí a zpívá se skupinou, pří další bombě "If I Could Fly" se situace v davu nemění a my se připojujeme k publiku. Pak přichází "Back Against The Wall" z nového alba.

Nakonec jeden z momentů, na který fanoušci čekali, "Power", kde Andi ukazuje, že jeho španělština není vůbec špatná a po pár slovech k nám mířeným nás rozděluje na dva tábory (levý a pravý) a soutěž o hlasitější tábor může začít. Atmosféra naprosto neuvěřitelná.

Další set, "Sole Survivor", "Ride The Sky" a "Where The Rain Grows", po těchto peckách začíná Sascha vybrnkávat první část "How Many Tears" a konec show je v podobě "Sun For The World".

Mnoho fanoušků doufalo, že koncert bude zakončen hitem "I Want Out", přesto byl koncert neuvěřitelným zážitkem pro nás všechy. Poznat Andiho a Markusovo charisma, Saschovo mládí a talent, Weikiho a Stafanův profesionální výkon. Tento večer 21. září budeme mít v paměti ještě hodně dlouho.

Gabriela a já jsme si to naprosto užili, za tu dlouhou a otravnou cestu to rozhodně stálo, protože se nám splnil sen vidět naši nejoblíbenější skupinu HELLOWEEN.

Gabriela a Andreas Fernando
CUSCO - PERU