SKUPINA - Markus GrosskopfJméno: Markus Grosskopf
Narozen: 21. září 1965
Místo narození: Hamburg
Výška: 192 cm
Věk: 45 let
Barva očí: modrá/šedá
Začínající skupina: Helloween
Příchod do skupiny: 1984, bass kytara
Web: www.kickhunter.com, MySpace
Oblíbené pití:
voda, pivo, Gatorade
Oblíbené jídlo:
Mořská jídla, spaghetti, svíčková pečeně
Oblíbená alba:
Thin Lizzy "Live and Dangerous"
Walter Trout "Life in the Jungle"
Dream Theater "Images and Words"
Rainbow "Life on Stage"
Oblíbení interpreti:
Deep Purple, Rainbow, Thin Lizzy, Kiss, UFO

Vybavení:
Ampeg SVT 400 Watt amplifier, Ampeg SVT 8/10" Cabinets, Dommenget Telecaster Custom Bass, Fender Precision Bass,

Markus Grosskopf: Mr. Markus se narodil 21. září 1965 v Německém Hamburku. V 15 letech byl na pár týdnu v jednom prázdninovém táboře, kde se seznámil se dvěma chlápky, kteří hráli na kytaru a bicí v jedné punk-rockové skupině. Brzo se stali dobrými přáteli a za nějaký čas potřebovali basistu do své skupiny a tak tuto možnost nabídli Markusovi. Ten neváhal a souhlasil: "Můžu hrát na basu, abych si zachránil život, amigo". A tak začal poprvé hrát na basu ve skupině.

Přinesli výbavu (v té době nebyla moc dobrá) do tábora a začali hrát covery od The Sex Pistols, The Ramones, Sid Vicious, XTC, The Sranglers a další. Za nějakou dobu, kdy už jejich hudební schopnosti byli na lepší úrovni, jim byl nabídnut první koncert právě v táboře, ale po 2 letech hraní už žádné nabídky nepřicházeli a tak se Markus rozhodl odejít z kapely, prozkoumat nové šance.

Zatím jeho srdce začalo tlouct více pro Rock 'n Roll, hlavně pro kapely AC/DC, Kiss, Ted Nugent a Iron Maiden. Jeho nový cíl bylo najít skupinu, která hraje hard rock nebo metal a je tam větší šance živých vystoupení. Markus mluvil s chlapem, který znal Kaie Hansena. Ten hledal hráče na basu do jeho skupiny "Second Hell". Brzo byl pozván na zkoušku a hádejte co se stalo? No ano, Markus dostal práci. Další členové byli Piet Sielck a Ingo Schwichtenberg.

Po pár klubových vystoupení po Hamburku opouští kapelu Piet a za krátkou dobu se skupina rozpadá. Markusovi proto nezbývalo než si sbalit svoje kufry a hledat další možnosti jak se dostat výš ve své kariéře.

Po škole začal pracovat jako řezník a to byl definitivní důvod proč si ihned najít skupinu s plány do budoucnosti. Stal se členem skupiny "Blast Furnace" a setkává se s Michaelem Weikathem, který spolu s Kaiem hledá členy do své nové skupiny. A tak se Markus a Ingo stávají členy HELLOWEEN.

Zdálo se, že je to velmi silný tým. Měli dva výborné hráče na kytaru a vynikající skladatele. Kostky byli vrženy a byli vrženy ve prospěch HELLOWEEN. Jejich první studiová nahrávka byla publikována "Noise Records" v legendárním "Death Metal Sampler" v roce 1983, poté následovalo EP "Helloween" a LP "Walls Of Jericho".

Další dvě nahrávky "Keeper Of The Seven Keys 1 a 2" se zpěvákem Michaelem Kiskem dali skupině novou identitu a dosáhli prvních míst v hitparádách v Německu a Asii. Od té doby Markus nahrál všechny basové party na všech albech HELLOWEEN, proto ho po právu můžete nazvat jedním z hlavních členů skupiny.

Jeho první sólové album "Shockmachine" nahrál a vydal v roce 1998. Dále hrál na basu na nové orchestrální verzi desky od "Uriah Heep" a sice "Salisbury". Můžete ho také slyšet na Tobiasově "Avantasii 1 a 2". Poslední jeho aktivita kromě HELLOWEEN je skupina "Kickhunter", kde hrál na basu a dělal produkci jejich prvního alba "Hearts And Bones" v roce 2002.