SKUPINA - Sascha Gerstner
Jméno: Sascha Gerstner
Narozen: 2. dubna 1977
Místo narození: Stuttgart, Německo
Výška: 192 cm
Věk: 33 let
Barva očí: modrá
Předchozí skupina: Freedom Call
Příchod do skupiny: 2002, kytara
Web: www.saschagerstner.com, myspace.com/saschagerstner
Oblíbené pití:
- - -
Oblíbené jídlo:
- - -
Oblíbená alba:
- - -
Oblíbení interpreti:
- - -

Vybavení:
- - -

Sascha Gerstner: Mr. Sascha se narodil 2. dubna 1977 v Německém Stuttgartu, ale poté žil v bavorském městě Fuerth. Ve 13 letech ho velmi inspiroval jeho strýc Wolfgang Meinert a tak začal hrát na elektrickou kytaru.

Byl hodně fascinovaný hudbou, zvláště tam, kde měl každý člověk dlouhé vlasy a hrál hutné riffy. Jeho strýc to viděl a hned ho začal podporovat. Kupoval mu vinyly a CD skupin Dokken, Pretty Maids, Michael Schenker, Pink Cream 69, Stryper, Victory, Queensryche a další.

Sascha bral hudbu velice vážně, začal se učit hrát na kytaru a učil se svoje oblíbené písně. Jeho největšími idoly byly George Lynch, Dokken a Lynch Mob.

V 15 letech se setkal se Svenem Amonem, se kterým se rychle spřátelil a začal několik projektů. Svenův strýc Friedl Amon (klávesista z Revolver) rozpoznal Saschův talent a nabídl mu, aby hrál v některých jeho projektech. Když mu bylo 18 musel z osobních důvodu pověsit kytaru na hřebík a oddal se pouze zpěvu. Po nějaké době se setkal s partou chlapů, kteří milovali "Dream Theater" a tak se stal zpěvákem "Dreamgate". Jenomže za rok se mu začalo po kytaře stýskat a tak se rozhodl opět vrátit ke hraní na kytaru.

Se svým strýcem našel cover skupinu "Heat", ale později přešel do cover skupiny "Shine", která měla více vystoupení a mnohem větší tvořivý postoj. V té době už hrál mezi známými hudebníky na profesionální úrovni. Ve 20 letech hrál před 2000 lidmi a jednoho dne si všiml, že v publiku je Christian Bay z "Moon Doc" a Daniel Zimmermann z "Gamma Ray".

V duchu se ptal co tam dělali a na jeho otázku bylo vzápětí odpovězeno. Christian Bay potkal Saschu už před lety na nějaké párty a tam se mu zdál velice sympatický a tak mu Christian nabídl zda nechce jít do jejich nové skupiny "Freedom Call", kterou zakládal spolu s Danem. Píše se rok 1999.

Celou sestavu ještě doplnil Ilker Ersin z "Moon Doc". Jejich první album nahrávali pod dozorem Charlieho Bauerfeinda a následující léto byl Sascha poprvé na turné, kde dělali předkapelu skupinám "Edguy" a "Angra".

Vše se vyvíjelo skvěle, ale brzy zjistil, že se věci mají jinak než si představoval. Myslel, že vše bude výborně klapat, jenže Chris a Dan měli přesně naplánovanou cestu, kterou se "Freedom Call" bude ubírat. Saschovi názory byli hodně potlačovány a sotva někdy vyslyšeny a vše musel odehrát jak se mu řeklo. Tuto situaci nemohl přijmout a tak se po dokončení 2. alba "Crystal Empire" a následném turné rozhodl kapelu opustit.

Nyní se cítil být volný a doma si udělal malé studio, kde začal připravovat pár projektů kombinující grunge, metal a pop, dokud mu jednoho dne roku 2002 nezavolal Charlie Bauerfeind a neřekl mu, že HELLOWEEN hledá kytaristu.

Charlie dobře věděl, že Sascha může snadno zaplnit mezeru, která nastala po odchodu Rolanda, a tak se asi po 10 telefonátech setkal s Michaelem Weikathem a za nedlouho už byli na 4 týdny na Tenerife, kde trávili společný čas.

Během zkoušení na nové album se ukázalo, že Sascha má velice podobné myšlenky jako kapela. Saschův sen se stal skutečností. No a od srpna 2002 je Sascha nový kytarista HELLOWEEN.