NEWS

1.9.2018 -
Je sobota a prší! To chce dávku Happy metalu - mrkněte na záznam z letošního Wacken Open Air 2018 - Magenta-Musik - WOA
24.8.2018 -
Kapela nám oznámila několik novinek na další roky.

Společné turné PUPMKINS UNITED se po dvou letech blíží ke konci a vše vyvrcholí posledním koncertem v prosinci, tam kde vše začalo, v Hamburgu.
Mnoho z Vás mělo to štěstí a navštívili alespoň jeden famozní koncert tohoto turné a aby jste na takový zážitek jen tak nezapomněli, můžete se na začátku roku 2019 těšit na nové LIVE album (bude i ve formátu DVD a Blu-Ray).

No a aby toho nebylo málo, tak po zaslouženém odpočinku se celá kapela - ano, i společně s pány Hansenem a Kiskem - vrhnou do studia, aby nám na začátku roku 2020 naservírovali nové studiové album...Tak uvidíme, jestli tento krok přinese svěží vítr do poměrně zatuchlých skladatelských vod posledních let...

18.3.2018 -
Začíná japonské turné, stejně tak ohlašování dalších a dalších festivalových termínů na toto léto. Více v sekci TOUR
10.12.2017 -
Záznam z Bratislavy. Zpříjemněte si neděli vzpomínkou taktéž na nedělní koncert u našich slovenských sousedů v Bratislavě. Za video děkujeme Jojo Bernolákovi. Bootleg jako vyšitý.

Kapela také pomalu začíná ohlašovat i další zastávky po letních festivalech. Už nám přibyly dvě zastávky ve Finsku a jedna v Maďarsku.

3.12.2017 -
HELLOWEEN na Master of Rock 2018. Jistě jste už zaznamenali tuto zprávu. Kapela potvrdila, že se svou show Pumpkins United zastaví i na dalším ročníku Masters Of Rock ve Vizovicích (12.-.15.7.2018).

29.11.2017 -
První ohlasy na koncert se začínají objevovat. Mrkněte na report pánů z Metalopolis.net, se kterým nezbývá nic než souhlasit...

Více v sekci KRITIKA


26.11.2017 -
Koncert v Praze za námi a myslím, že všichni co měli štěstí se zúčastnit určitě nelitují. Velmi podařená oslava historie kapely jen co je pravda.
Pokud někdo bude mít a chtít zveřejnit své fotografie, tak písněte na mail a poté je přidám do galerie na stránkách. Pěknou neděli se vzpomínkami na včerejšek přeji.

1. 11. 2017 -
PUMPKINS UNITED!


16. 2. 2016 -
Čtvrtek, pátek a sobota koncertíme. Malá upoutávka na blížící se prodloužený víkend s kapelou v našich CZ/SK končinách. "See ya in Prague!"


1. 6. 2015 -
A je to tu! 15. studiové album v pořadí je na světě! Více informací samozřejmě v DISKOGRAFII. Teď již jenom počkat na aktualizaci koncertního turné. Nemůže přece zůstat jenom u Benátské noci. Nemůže!

18. 5. 2015 -
Dnes spatřil světlo světa nový videoklip - Tak se na tu koncertní hopsačku mrkněte taky


14. 4. 2015 -
První singl z připravovaného alba - Battle's Won - vyjde 24.4.2015 a zatím to vypadá, že dostupný bude pouze digitálně a nebo v kusově omezené LP verzi ve čtyřech provedeních - černé, bílé, modré (á 300 ks) a zlaté (100 ks).

Naše ouška se dočkají dvou písní - 1. Battle's Won & 2. Lost In America


23. 3. 2015 -
Seznam skladeb odhalen.

01. Heroes
02. Battle’s Won
03. My God-Given Right
04. Stay Crazy
05. Lost In America
06. Russian Roulé
07. The Swing Of A Fallen World
08. Like Everybody Else
09. Creatures In Heaven
10. If God Loves Rock ‘n’ Roll
11. Living On The Edge
12. Claws
13. You, Still Of War

Limitovaný Digipack (se speciálním 3D obalem) a LP verze bude obsahovat navíc:
14. I Wish I Were There
15. Wicked Game

Digitální verze bude obsahovat navíc:
14. I Wish I Were There
15. Wicked Game
16. Free World

Limitovaný Earbook bude obsahovat navíc bonusové CD:
01. I Wish I Were There
02. Wicked Game
03. Nightmare
04. More Than A Lifetime


2. 3. 2015 -
Takže jak již bylo napsáno a mnozí si všimli. Kapela má pro nás připravenou novou v pořadí 15. studiovou desku s názvem "MY GOD-GIVEN RIGHT". Datum vydání bylo stanoveno na 29. května.

Album bylo nahráváno od října 2014 do letošního ledna v jejich vlastním MiSueno studiu na Tenerife a vše klasicky za dohledu dlouholetého producenta Charlie Bauerfienda. Některým také jistě neunikla informace, že kapela se opět vrátila ke známému vydavatelství NUCLEAR BLAST, u kterého vydala 2 desky z dob lámání chleba - THE DARK RIDE a RABBIT DON'T COME EASY.

Obal desky má na svědomí guru Martin Häusler (BON JOVI, QUEEN, GOTTHARD) a celá malůvka bude dostupná také jako 3D tisk.
Sám Martin k tomu dodává: "Snažili jsme se vytvořit svět idejí za udržení klasických prvků HELLOWEEN. Na jedné straně skloubit dýňové téma a na druhé kompletně nový vzhled, stejně jako tomu bylo u předchozích obalů. První inspirací byl určitě samotný název desky "Moje Bohem dané právo" a několik názvů skladeb jako "Swing Of A Fallen World", "Lost In America", "Battle's Won", atd. Během vytváření jsem narazil na film "Day After Tomorrow", a tak se i zrodila myšlenka opuštění/odchodu ze světa k "dýním". Největší problém bylo asi skloubit formát Limitované edice a formát 11" Earbooku s kompletním 3D potiskem, který bude viditelný bez 3D brýlí. Chtěli jsem samozřejmě ten nejlepší výsledek a vyvarovat se jednoduchým 3D obalům převedených z klasické 2D verze. Proto i tyto verze alb budou opravdovým sběratelským kouskem."

A co na všechno pánové kapelníci? "Nikdy netuším jak, ale zase jsme to dokázali. Album je fakt pecka a natrhne nejednomu prdel!!! Měli jsme nejlepší tým, se kterým jsme tohle všechno mohli uskutečnit." Velebí album Andi a k němu se přidává Weiki: ...to je přesná ukázka toho co všechno dokáže sníh! Osobně sníh nesnáším a obal desky hezky ukazuje, že všeho moc škodí. Prostě jak říká Andi, z nové desky mám opravdu velkou radost."


26. 2. 2015 -
ŠOK! Kapela vydá připravovaný singl. Zjišťujeme podrobnosti...


15. 4. 2014 -
Odpočinek před létem a festivalovým šílenstvím. Koukněte na velmi povedené poděkování kapely fanouškům.


27. 4. 2013 -
"Evropská. Ukončete výstup a nástup, dveře se zavírají. Příští zastávka - Ruská."

Strojvedoucí dýňového vláčku děkuji fanouškům v Evropě a připravují se na další šichtu ve východní Asii.


4. 4. 2013 -
Mr. Weikath si dovolil mírné zhodnocení probíhajícího turné: "Je úžasné, jak fanoušci reagují na nový setlist. Nemůžu se dočkat až uvidím další a další fanoušky v jejich pekelných převlecích, ale přesto pořád postrádám v davu kočku z obalu Better Than Raw.

The Hellish Rock Tour Part II se momentálně přesouvá do Skandinávie, Francie a Německa a květen bude ve znamení Ruska a Asie. Stay tuned! Watch out!


26. 3. 2013 -
Kapela děkuje všem českým a slovenským fanouškům. "Bylo to úžasné!"


22. 3. 2013 -
Koncert v Bratislavě za námi, koncert v Praze před námi. Tímto poprosím pokud někdo narazíte nebo máte jakýkoliv materiál vhodný zveřejnění na stránkách, tak posílejte, posílejte, posílejte (fotky, rozhovory, zajímavosti, atd.). My se zatím jdeme těšit na večer!

20. 3. 2013 -
Autogramiáda před pátečním koncertem v Praze. Zde pozvánka od Bontonlandu. Takže připravte dlouho-hrající placky a šup do fronty.

Pátek, 22.3.2013 v 17:00 hod., BONTONLAND na Václavském nám.


11. 3. 2013 -
Koncert v Istanbulu zrušen. Špatná zpráva pro turecké fanoušky. Andiho opět přepadla nemoc, takže koncert v turecké metropili musel být zrušen. Kapela se ovšem těší, že naváže na rozjetou vlnu po krátké přestávce opět v pátek v bulharské Sofii.

Zatím se můžete podívat na setlist z prvního koncertu v Barceloně a jeden ze záznamů z koncertu.

Wanna Be God
Nabataea
Eagle Fly Free
Straight Out Of Hell
Where The Sinners Go
Waiting For The Thunder
Burning Sun
Drum solo
Who Is Mr. Madman
Live Now!
Hold Me In Your Arms
Falling Higher
Hell Was Made In Heaven
Power

Are You Metal?
Dr. Stein

Medley (Halloween/How Many Tears/Heavy Metal Is The Law)
I Want Out


28. 2. 2013 -
HELLISH ROCK PART II začíná. Tak a je to tu! Počínaje dneškem rozjíždí kapela pokračování velmi úspěšného "Hellish Rock" turné za doprovodu spřízněných borců z Gamma Ray. Celý tým kolem Helloween si ovšem opět připravil něco pro zaryté fanoušky. Stejně jako tomu bylo u minulého turné k "7 Sinners", kdy nejlepší převleky za legendárního Dr. Steina byly pozvány na pódium, aby si s kapelou zakřepčily. Na tomto turné bude probíhat něco obdobného.

Pokud na koncert přijdete v jakékoliv podobě evokující svět a postavy Helloween - Dr.Stein, Keeper, Mrs. God, atd... a váš převlek se bude líbit. Budete si moct u stánku s merchandise vyzvednout malou odměnu a ty nejlepší a nejdivočejší přestrojení budou poté zvěřejněny na oficiálních stránkách v připravované "síni pekla" - "Hall of Hell".

Takže? Hurá do šatníků a second handů. Dýňové peklo jest tu!


20. 1. 2013 -
Straight Out Of Hell. Tak je to tu přátelé. V pořadí 14. studiové album velké dýně jest na světě. Jak bylo možno slyšet z ukázek na FB profilu kapely, bude se jednat o velmi hutný a krutopřísně epesní nářez.

Metalový rok 2013 právě začíná...


9. 1. 2013 -
Burning Sun. Pokračující seriál k novému albu vesele frčí a při příležitosti odhalení 5. skladby na albu "BURNING SUN" připomínáme, že stejnojmenný singl vyšel i 24. října pro japonský trh. Více v sekci "DISKOGRAFIE".


4. 1. 2013 -
STRAIGHT OUT OF HELL. Nové album, jež má vyjít 18. ledna bude mít zajímavé představení. Kapela si pro nás nachystala odhalení jednotlivých songů pěkně postupně za sebou den po dni. Všechno vypukne zítra 5. ledna a jak pánové dodávají, ke každé skladbě bude ještě videokomentář popisující pozadí celé skladby. Tohle bude ještě zajímavé.

25. 12. 2012 -
Vánoční svátky v plném proudu, tak si poslechněte něco do té večerní pohody. Jest to z pera páně vokálního Andiho a mezi jinými se tam objeví například David Readman (Pink Cream 69); Oliver Hartmann (Avantasia); Dennis Ward (Unisonic, PC 69), atd.. Jedná se o píseň k projektu podporující léčbu rakoviny -> http://www.ladysvoice.de/.


19. 12. 2012 -
Vánoční přání od pánů mistrů. Více na Facebook profilu Helloween.


16. 12. 2012 -
Nabataea! První singl z připravovaného alba jest na světě a vy se můžete pokochat i videoklipem k tomuto opusu natočeném. Autorem skladby je Andi Deris a jenom taková zajímavost, jedná se o mírně zkrácenou verzi než bude na albu. Jinak připomínám, že nové album "Straight Out OF Hell" vyjde 18. ledna.


17. 11. 2012 -
Obal odhalen. Seznam skladeb taktéž odhalen.

1. Nabataea – 7:03
2. World of War – 4:56
3. Live Now! – 3:10
4. Far from the Stars – 4:41
5. Burning Sun – 5:33
6. Waiting for the Thunder – 3:53
7. Hold me in your Arms – 5:10
8. Wanna be God – 2:02
9. Straight out of Hell – 4:33
10. Asshole – 4:09
11. Years – 4:22
12. Make Fire Catch the Fly – 4:22
13. Church Breaks Down – 6:06

BONUSOVÉ SKLADBY NA LIMITOVANÉ EDICI

14. Another Shot of Life
15. Burning Sun (Hammond version) věnováno Jonu Lordovi


16. 11. 2012 -
Obal nového alba. Trochu napětí si pro nás přípravili dýňoví panáčci. Od středy postupně každý den odhalují na svém Facebook profilu obal nového alba "Straight Out Of Hell".

Obal má na svědomí Martin Häusler, který je autorem i dvou předchozích obalů (Gambling With The Devil & 7 Sinners)


15. 10. 2012 -
HELLISH ROCK Tour Part II. Přípravy nového alba jsou v plném proudu a ruku v ruce s tím se pracuje i na následném turné. Po velmi úspěšném turné Hellish rock v roce 2007/2008 se kapela rozhodla v tomto duchu uvést i následující turné, tentokrát jeho druhou část. A opět naše dýňové pány doprovodí spřátelený Kaiův gang - GAMMA RAY.

A aby toho nebylo málo, tak naše československé končiny čekají v březnu příštího roku celkem 4 koncerty. Bude to velké...


25. 9. 2012 -
Nové album "STRAIGHT OUT OF HELL" vyjde 18. ledna 2013. Ano, ano...když přeskočíme sypání popela na neaktivitu stránek v posledních měsících, jistě mnozí z vás zaregistrovali, že kapela je v plném nasazení nahrávání nové desky. Jako vždy se o produkci desky stará Charlie Bauerfiend a v tuto chvíli probíhá v Andiho "MiSueno studios" konečná fáze produkce nové desky.

Toliko na úvod a k opětovného návratu stránek do světa živých.