NEWS - 2007

28. 12. 2007 -
Nudíte se mezi svátky? Už je vám zle z cukroví, čokoládiček, bramborového salátu, nekonečných hrnců řízků a kaprů? Dárky vás už omrzely? Pojďme si lehce zasoutěžit o váš nejoblíbenější singl HELLOWEEN. Každé cca. 2-3 dny budou spolu proti sobě bojovat po dvojici různě vylosované singly a z každé dvojice postoupí ten s více hlasy do dalšího kola a tak pořád dokola dokud nepoznáme celkového vítěze.
Hlasovat můžete vždy v pravém info sloupci, a u každé ankety najdete i časové rozmezí možného hlasování. Takže směle, svědomitě a s hlavou vzhůru do této nudné soutěže.

21. 12. 2007 -
Letní festivaly. Kapela ohlásila první termíny svých letních festivalových vystoupení. Více v "TOUR".

17. 12. 2007 -
Koncerty za námi. Koncertní štace kapely po naší krásné krajině je za námi a nezbývá než popřát slovenským kolegům minimálně stejně dobré koncerty jaké jsme měli možnost vidět a slyšet u nás v Česku. Sám za sebe mohu říci, že hudebně (ať už zpěv, či sám pan zvukař) to byly nejspíš nejlépe zahrané koncerty za těch x posledních let co k nám kapela jezdí.
Pro ty co chtějí zavzpomínat, tak se postupně zaplňuje "GALERIE" a pro ukrácení chvíle si můžete "zasoutěžit" v nové anketě v pravém info-sloupci.

16. 12. 2007 -
Něco málo fotek už můžete najít v "GALERII". Samozřejmě neustále platí, že můžete posílat jakékoliv fotky a informace (např.: playlist ze Zlína a Pardubic) týkající se koncertů - fotky z koncertu, oskenovaný plakát, vstupenky, trsátka, atp. Za Vaši snahu předem děkuji.

15. 12. 2007 -
Fotky z koncertů. První vystoupení kapely je za námi a tak bych rád požádal pokud bude mít někdo nějaké fotečky z jakéhokoliv koncertu a chtěl by se o ně podělit, tak budu jedině rád. Fotky zasílejte tradične na -
- info@helloween.cz
- photos@helloween.cz
- webmaster@helloween.cz
Za každou fotečku (z koncertu, plakátu, vstupenky, atd.) předem děkuji.

Přidán playlist a anketa z plzeňského koncertu. Více v sekci "KONCERTY v ČR".


4. 12. 2007 -
Helloween na turné. Kapela úspěšně pokračuje v započatém turné. Stejně jako ve Zlíně, je i v Řecku přivítalo v Thesaloniki a Aténách 3500 fanoušků na každém koncertě. Mezitím byl vyprodán pařížský koncert 6. ledna a proto byl přidán ještě jeden termín a sice 5. leden, taktéž přibyl lednový koncert v Londýně. Více v "TOUR".
Na oficiálních stránkách se ještě můžete podívat na pár fotek z cest, více zde


27. 11. 2007 -
Zdroj: Metalopolis.net
Frontiers Records vydají debutové album projektu BASSINVADERS, za nímž stojí basák HELLOWEEN, Markus Grosskopf. Album vyjde 25. ledna 2008. Má se jednat o rockovou nahrávku bez kytar. Grosskopf si k natáčení přizval Schmiera (DESTRUCTION), Toma Angelrippera (SODOM), Peavyho Wagnera (RAGE) a spoustu hostů (nějakým tím sólem přispěli mj. jeho oblíbenci Billy Sheehan, Rudy Sarzo a DD Verni).
Seznam hostujících muzikantů:

Baskytaristé:

Billy Sheehan (STEVE VAI, MR. BIG, DAVID LEE ROTH)
Rudy Sarzo (DIO, OZZY OSBOURNE, WHITESNAKE, QUIET RIOT)
Lee Rocker (STRAY CATS)
Marco Mendoza (THIN LIZZY, WHITESNAKE, TED NUGENT)
DD Verni (OVERKILL)
Wyzard (MOTHER'S FINEST)
Dirk Schlächter (GAMMA RAY)
Joey Vera (ARMORED SAINT, FATES WARNING, ANTHRAX)
Stig Pedersen (D.A.D)
Nibbs (SAXON)
Tobias Exxel (EDGUY)
Jens Becker (GRAVE DIGGER, RUNNING WILD)
Dennis Ward (PINK CREAM 69)
Peter Baltes (ACCEPT)
Jan S. Eckert (MASTERPLAN)
Michael Müller (JADED HEART)

Zpěváci:

Apollo Papathanasio (FIREWIND, TIME REQUIEM, EVIL MASQUERADE, MAJESTIC)
Jesper Binzer (D-A-D)

Bubeníci:

André Hilgers (RAGE, AXXIS, SILENT FORCE)
Stefan Arnold (GRAVE DIGGER)

Seznam skladeb:

01. Awakening the Bass Machine
02. We Live
03. Armageddon
04. Romance In Black
05. Godless Gods
06. Empty Memories (Breaking Free)
07. Boiling Blood
08. Far Too Late
09. The Asshole Song
10. Dead From the Eyes Down
11. Razorblade Romance
12. Voices
13. Eagles Fly Free (HELLOWEEN cover)
14. To Hell And Back (bonus track for Europe)

Ukázky z desky si můžete poslechnout tu.

25. 11. 2007 -
Příběh Míši Kiskeho. Na jedné poměrně nové tributní stránce ke skupině Helloween - The Other Side of Helloween - se objevilo velice zajímavé a vtipně podané shrnutí vztahů mezi členy a ex-členy Helloween. O tom, že kolotoč okolo Michaela Kiskeho může být i zábavný se můžete sami přesvědčit v sekci "KRITIKA", a to za přispění Jakuba "Tykvůně" Zemana, který se chopil překladu. Přeji hezkou zábavu...

20. 11. 2007 -
Několik novinek. V sekci "RECENZE" najdete pěknou recenzi od Ondry Militkého na nové album, a poté v sekci "KRITIKA" zhodnocení tvorby Helloween od Michala Smrkovského. Děkuji pánové.

19. 11. 2007 -
Fotky a playlist z Maďarského koncertu. Zajímá vás jak dýňový pánové odstartovali svoje světové turné v Maďarské Petöfi Hall a na co se přibližně můžeme těšit i my v ČR? Díky šikovnému hledání jedné z našich fanynek (Vobusa) se můžete i vy podívat fotky a na playlist z prvního koncertu:

Fotky naleznete zde - www.livesound.hu a
Playlist zde - www.helloweenboard.com

HELLOWEEN
Intros:
AC/DC - For Those About To Rock We Salute You
Walls Of Jericho
Crack The Riddle
1. Halloween
2. Sole Survivor
3. March Of Time
4. As Long As I Fall
5. Eagle Fly Free
6. Paint A New World
7. A Tale That Wasn't Right
8. Drum Solo (feat. Smoke On The Water & puppet show)
9. The Bells Of The 7 Hells
10. We Burn
11. King For A 1000 Years
12. Dr. Stein
Encore 1:
13. Medley - Perfect Gentleman Pt.1 / I Can / Where The Rain Grows / If I Could Fly / Perfect Gentleman Pt.2 / Power / Keeper Of The Seven Keys
Encore 2 - with Gamma Ray (without Henjo):
14. Future World
15. I Want Out
Outro: Falling To Pieces

GAMMA RAY
Intro: Welcome
1. Heaven Can Wait
2. New World Order
3. Land Of The Free
4. Fight
5. Into The Storm
6. Real World
7. Rebellion In Dreamland
8. Heavy Metal Universe
9. The Silence
10. Ride The Sky
11. Valley Of The Kings
Encore:
12. Send Me A Sign


17. 11. 2007 -
Zlínský koncert vyprodán. Jak včera informovala pořádající agentura Pragokoncert, koncert kapely Helloween ve Zlíně (15. 12. 2007) je beznadějně do posledního místa vyprodán. Celkem se prodalo 3500 vstupenek. Zájem o společný koncert pánů Weikatha a Hansena je opravdu veliký a ve hře zůstávají už pouze dvě varianty, kde je u nás můžete spatřit - Plzeň (14. 12.) a Pardubice (16. 12.).

15. 11. 2007 -
Koncertní tour 2007/2008. Na oficiálních stránkách (Helloween.org) se můžete podívat jak vypadá zkoušení kapely na letošní turné a v jakém stylu bude představeno koncertní podium. Více zde...

7. 11. 2007 -
Hudební žebříčky. Nové album vlétlo jako vítr nejen do naší, ale i do svétových prodejních žebříčků. Sami se podívejte na jakých pozicích se po prvním týdnu v oběhu umístilo:
- Česká Republika / 10. místo
- Japonsko / 3. místo
- Švédsko / 34. místo
- Německo / 38. místo
- Anglie / 18. místo
- Norsko / 44. místo
- Švýcarsko / 88. místo
- USA / 95. místo
- Francie / 103. místo
- Itálie / 49. místo

2. 11. 2007 -
Několik novinek. Termíny světového "TOUR" byly aktualizovány. Taktéž byly přidány texty k novému albu "Gambling With The Devil" a také nová "ANKETA".

1. 11. 2007 -
Několik recenzí a Wallpaper. Pro ty, kteří se při brouzdání po internetu nudí a mají rádi nějaké to čtivo, tak k novému albu si zde můžete přečíst rovnou čtyři "RECENZE" a pro milovníky tapet na plochu - v mafianském podsvětí nazývané "wallpapers" - připravil náš starý známý Ondra jednu tapetku reprezentující taktéž nové album. Zájemci šupky dupky do "DOWNLOADS".

31. 10. 2007 -
SPV.de TV. Vydavatelství, pod kterém se nachází kapela vytvořila novou "službu" pro své fanoušky a sice speciální televizi. A pokud vás zajímá jak dopadl díl o Helloween a jejich novém albu v podání Sira Jaye, tak pokračujte na tyto stránky www.spv.de/tv...

29. 10. 2007 -
Gambling With The Devil. Tak a je to tu, nové album - 12. v pořadí - právě dnes spatřilo světlo evropského trhu. Připomínám, že ho můžete zakoupit ve dvou verzích a cena se pohybuje od 370 Kč do 470 Kč (Bontonland).
Dále podotýkám, že kapela se nyní vydá na své světové turné, při kterém navštíví i naši Českou Republiku (více v "TOUR"). Lístky můžete zakoupit na stránkách Masters Of Rock za 600 Kč a v případě zlínského koncertu je možnost zakoupit limitovanou V.I.P. vstupenku, díky které budete na balkónku přímo naproti pódiu.

24. 10. 2007 -
Nové album - nové stránky. Oficiální stránky HELLOWEEN prodělaly s blížícím se příchodem nového alba změnu vzhledu. Za všechny fanoušky bych vyzdvihnul sekci "MEDIA", kde si ukázky z celého alba můžete pohodlně poslechnout na jednom místě, stejně tak všechna videa, apod. Nyní se vraťme k samotnému albu...

"Gambling With The Devil" vyjde u nás 29. 10. 2007 a to ve dvou verzích - klasické a limitované. U té limitované se nákupčí může těšit na zajímavé bonusy. Jedním z nich je druhý bonusový disk obsahující nějaké ty dárky (více v "DISKOGRAFII") a druhým je stírací los o zajímavou soutěž. Po setření se vám ukáže odpověď na otázku, kterou poté zadáte na speciální stránku na Helloween.org a pak už jen s napětím budete čekat vyhlášení výsledků.
Ceny jsou víc než lákavé:
1. Vstupenky pro dva na zámořský koncert Helloween (včetně letenek, ubytování v hotelu, VIP vstup do zákulisí a osobní setkání s kapelou)
2. - 4. Podepsaná "Epiphone Explorer Gothic electric guitar"
5. - 10. Mega HELLOWEEN balík obsahující trička, podepsaná CD, DVD a různé raritní promo předměty

Takže nezapomeňte - Už v pondělí 29. 10. 2007 - jistě je na co se těšit i po hudební stránce...


22. 10. 2007 -
Na nový videoklip "As Long As I Fall" se nyní můžete podívat na YouTube.com.


9. 10. 2007 -
As Long As I Fall - videoklip. Na stránkách japonského vydavatelství se objevily ukázky nejen z nového alba a singlu, ale i ukázka z videoklipu prezentující skladbu "As Long As I Fall". Zvědavci mohou pokračovat na tomto odkazu. (http://www.jvcmusic.co.jp/helloween/).

2. 10. 2007 -
Předkapelou pro všechny české koncerty bude švédská úderka SABATON.

19. 9. 2007 -
DVD Interview 3/3. A konečně poslední díl rozhovoru je opět v sekci "KRITIKA".

17. 9. 2007 -
DVD Interview 2/3. Další část slibovaného rozhovoru najdete opět v sekci "KRITIKA".

16. 9. 2007 -
DVD Interview. Jak jistě víte letošní živé DVD - Live On 3 Continents obsahuje krom záznamu z koncertů i bohatý bonusový materiál a právě část s rozhovory s mistry kapelníky si můžete díky obětavosti jedné fanynky přečíst i zde na našich stránkách.
Z důvodu velkém obsáhlosti (9 stran) jsem se rozhodl rozhovory rozdělit do tří části a v následujících dvou dnech je postupně zpřístupnit i vám pro vaši potěchu. První část si můžete přečíst v sekci "KRITIKA"
Za trpělivost s přepsáním moc děkuji Vobuse!

14. 9. 2007 -
První singl reprezentující nové album ponese název "As Long As I Fall" a bude obsahovat klasicky tři písničky. Singl bude taktéž podporovat videoklip, který kapela bude točit ke konci srpna v Mnichově. Jeho vypuštění do světa by mělo být se vší pravděpodobností 27. 9. 2007 - tedy co se Japonské verze týče.

As Long As I Fall 01. As Long As I Fall (Radio Mix) (Deris)
02. As Long As I Fall (Radio Mix - Extended) (Deris)
03. Find My Freedom (Grosskopf)

24. 8. 2007 -
Gambling With The Devil. Jak už bylo na ofic. stránkách (Helloween.org) avizováno, odpočet zobrazení obalu nového alba došel ke konci a nyní se můžeme všichni podívat jak čekání dopadlo.


18. 8. 2007 -
Plakát k turné 2007. Na oficiálních stránkách kapely (Helloween.org) byl zvěřejněn plakát, který bude doprovázet letošní turné k novému albu "Gambling With The Devil".
Z Art-worku můžete také vyčíst, jak bude patrně vypadat obal nového alba (ten se nám představí už za 6 dní na ofic. stránkách).


30. 7. 2007 -
HELLOWEEN šály - soutěž. Od firmy FORFANS jsem dostal pobídku na docela zajímavou "soutěž". Jelikož se už reálně rýsuje vypracování šál skupiny HELLOWEEN, je tu možnost právě pro VÁS podílet se na jejich vypracování.

Pokud nám pošlete Váš návrh šály Helloween a ten poté vyhraje jako nejlepší vzor dostanete "svoji" šálu od nás ZDARMA.
Více podrobností v sekci "SOUTĚŽ"


10. 7. 2007 -
HELLOWEEN v SR.Naši bratia se můžou těšit celkem na dvě zastávky v jejich krajině (Košice a Bratislava).
Více v "TOUR"...

7. 7. 2007 -
Další termíny turné ohlášeny. Tentokrát se jedná o koncerty v Německu.
Více v "TOUR"...

5. 7. 2007 -
HELLOWEEN v ČR. Již dříve avizované turné k připravovanému albu se pomalu, ale jistě stává skutečností. Alespoň co se našich končin týká. Agentura PRAGOKONCERT oznámila hned tři zastávky kapely v ČR:

- 14.12. 2007 PLZEŇ, hala Lokomotiva
- 15.12. 2007 ZLÍN, sportovní hala Novesta
- 16.12. 2007 PARDUBICE, ČEZ Aréna

Cena vstupenek je do 31. 8. - 550 Kč a objednávat můžete třeba přímo zde.

2. 7. 2007 -
Další rozhovor s mistrem Weikim si můžete přečíst v sekci "INTERVIEWS".
Za překlad děkuji Tykvůňovi.

18. 6. 2007 -
Nuclear Blast slaví 20 let svého působení a pro své fanoušky si přichystal opravdu zajímavý dárek. Victor Smolski (RAGE) složil pro tuto příležitost kompilační album "Into The Light", na kterém se představí několik zpěváků, kteří jsou nebo byli pod taktovkou NB labelu - mimo jiné i Andi Deris. Jeho fanoušci si ho mohou poslechnout v 7. skladbě "A Perfect Day".
Album vychází v podobě 2 CD a na druhém disku najdete různé bonusy, raritky a například i jednu písničku z Uliho připravovaného projektu "Ride the Sky". Více na stránkách NUCLEAR BLASTu.
Za upozornění děkuji Majovi.

17. 6. 2007 -
Pracovní název připravovaného alba zní - "Gambling With The Devil".

16. 6. 2007 -
Helloween + Gamma Ray. Ano, to o čem se už delší dobu spekulovalo na základě posledních koncertních vystoupení se opravdu stane skutečným. Na nadcházejícím turné k připravované nové desce doprovodí páně z HELLOWEEN pánové z GAMMA RAY. Je samozřejmě nasnadě, že se opět nabízí možnost vidět obě kapely na jednom podiu při nějaké společné jam session, ale nechme se překvapit.
Stále platí, že vydání desky je stanoveno na svátek Halloween - 31. 10. 2007 a turné odstartuje někdy v polovině listopadu.

14. 5. 2007 -
Dle oficiálních stránek nastoupila skupina v pátek do Andiho studia na Tenerife a započala práce na novém albu. Jako předběžné datum vydání byl stanoven 31. říjen a v půli listopadu bude následovat turné po Evropě, Jižní Asii a na začátku dalšího roku Severní a Jižní Americe.

8. 3. 2007 -
Umístění po prvním týdnu. Tak jak obstálo nové DVD v žebříčcích v prvním týdnu od vydání? Dle oficiálních stránek se DVD umístilo v těchto zemí následovně:

- Německo: 9 (DVD) & 58 (CD)
- Švédsko: 9 (DVD)
- Francie: 10 (DVD)

A co se týče naší krajiny, tak v žebříčku IFPI - TOP 20 Hudební video se DVD umístilo na slušném 14. místě.


26. 2. 2007 -
Live On 3 Continents (DVD) / Live In Sao Paulo (CD). Po 11ti letech čekání na živé zpodobnění další tvorby Helloween na nás v tento den kapela vyplivla v pořadí už třetí live album.

Materiál pro obsah DVD a CD byl pořízen celkem na třech místech (Sao Paulo, Tokyo, Sofia) a skupina si pro své fanoušky připravila bezmála 2 hodiny žívého běsnění, alternativní pohledy a spoustu bonusového materiálu.

Při nákupu si budeme moci vybírat mezi třemi verzemi - samostatné 2 DVD nebo 2 CD, popřípadě limitované balení 2 DVD + 2 CD.

Live On 3 Continents DVD Setlist DVD 1:

1. Intro (Sao Paulo)
2. The King For A 1000 Years (Sao Paulo)
3. Eagle Fly Free (Sao Paulo)
4. Hell Was Made In Heaven (Sao Paulo)
5. Keeper Of The 7 Keys (Sao Paulo & Sofia)
6. A Tale That Wasnt Right (Sao Paulo & Sofia)
7. Drum Solo (Sao Paulo, Sofia & Tokyo)
8. Mr. Torture (Sao Paulo & Tokyo)
9. If I Could Fly (Sao Paulo)
10. Guitar Solo (Sao Paulo, Sofia & Tokyo)
11. Power (Sao Paulo)
12. Future World (Sao Paulo)
13. The Invisible Man (Sao Paulo)
14. Mrs. God (Sao Paulo)
15. I Want Out (Sao Paulo & Sofia)
16. Dr. Stein (Sao Paulo & Tokyo)
17. Outro (Sao Paulo)

Setlist DVD 2:

1. Occasion Avenue (Tokyo)
2. Halloween (Vizovice)
3. Roadmovie
4. Interviews
5. Mrs. God (Videoklip)
6. Light The Universe (Videoklip)

Setlist CD 1:

1. Intro
2. The King For A 1000 Years
3. Eagle Fly Free
4. Hell Was Made In Heaven
5. Keeper Of The 7 Keys
6. A Tale That Wasnt Right
7. Mr. Torture
8. If I Could Fly
9. Power

Setlist CD 2:

10. Future World
11. The Invisible Man
12. Mrs. God
13. I Want Out
14. Dr. Stein
15. Occasion Avenue (Tokyo)
16. Halloween (Vizovice)


23. 2. 2007 -
Nový mini-rozhovor s mistrem Weikim spáchaný pro Bulharské Radio Tangra najdete v sekci "INTERVIEWS".

22. 2. 2007 -
Trailer k připravovanému živému DVD "Live On 3 Continents" můžete shlédnout na stránkách labelu SPV.de. Jinak připomínám, že DVD i CD u nás vyjdou už tohle pondělí 26. února.

13. 1. 2007 -
Nový rozhovor s Andim. Jarda Jedlička alias Rockline mi po listopadovém koncertu ve Zlíně poslal část nezávazného rozhovoru s Andim, který spolu spáchali před koncertem. Takže šupky dupky do "INTERVIEWS".

(PS.: Jardovi se tímto omlouvám za velkou prodlevu ve zveřejnění.)


12. 1. 2007 -
Nové wallpapers. Jelikož se ve světě Helloween nic moc nového zatím neděje, připravil pro vás starý známý Ondra další sadu nových wallpapers. Je jich celkem 5 a potěší hlavně fanoušky páně vokalisty Andiho Derise.
Více kde jinde než v "DOWNLOADS"...