NEWS 2008 - 2011

27. 8. 2011 -
Přečtěte si nedávný rozhovor s bývalým kytaristou R. Grapowem na stránkách Kultura21.cz. Na rozhovor nás upozornila uživatelka Krista. Děkujeme.

10. 8. 2011 -
Pomalu končí letní festivalové řádění a tak se kapela opět přesune na jednotlivé koncertní zastávky. Další část turné se proto bude odehrávat v Rusku. Kapela zde ohlásila celkem 5 termínů koncertů.

3. 6. 2011 -
Helloween v létě na Slovensku. Festivalová sezóna začíná a pomalu přibývají další a další festivaly, na kterých kapela vystoupí. Mezi nimi je i slovenský TERCHOVSKÝ BUDZOGÁŇ. Tak nechť se zadaří...

2. 6. 2011 -
Deep Look Inside - Weiki. Venku jest nevalně, pojďme se tedy trochu rozveselit při pohledu pod pokličku pana šéfkuchaře, velkého a mocného Weikiho. Více v "INTEVIEWS"...

7. 5. 2011 -
Koncert ve Venezuele potkal stejný osud jako první prešovský koncert na Slovensku. Promotér též zklamal a nedokázal zajistit bezpečnost fanoušků na koncertě, kapela proto raději s ohledem na bezpečí svých fanoušků koncert zrušila.

Lehké zranění potkalo navíc kudrlinkového pána s basou. Při koncertě v Salvadoru si natrhl sval na noze a proto musel nadcházející koncerty v Kostarice a Peru odehrát sedíce na barové stoličce. Nechť se brzy skotačivý mužík uzdraví...


19. 4. 2011 -
7 Sinners získalo v ČR zlatou desku. Po vyprodaných koncertech ve Zlíně a v Praze, tak kapela dostala od českých fanoušků další dárek v podobě zlaté desky 7 Sinners. Pěkná práce páni a dámové.

27. 3. 2011 -
Přeložený koncert v Prešově. Po lapáliích s koncertem v Prešově možná svítá pro mnohé nespokojené fanoušky nová naděje, že uvidí naše tykvové pány:

Vážení fanoušci!

Po dlouhých jednáních se nám podařilo zajistit náhradní termín pro za z bezpečnostních důvodů zrušený koncert skupin HELLOWEEN a STRATOVARIUS 29.1.2011 v Prešově na Slovensku. S radostí oznamujeme, že nový termín byl stanoven na 9.4.2011 a že v tento den obě skupiny zahrají v Mestské Hale v Prešově. Vstupenky zakoupené na původní koncert samozřejmě zůstavají platné a předprodej dalších vstupenek bude v těchto dnech zahájen. Obě skupiny se těší na fanoušky v Prešově a jsou rádi, že koncert konečně můžou odehrát.

Helloween/Stratovarius

Pro ty, kteří si chtějí připomenout celou kauzu je v sekci "Kritika" připraven článek/report mapující celý problém ohledně prešovského koncertu. Článek nám zaslal Demonic.


3. 3. 2011 -
Asie, Vizovice, Jižní Amerika aneb koncertní info.
Dnešní novinka se tak trochu opožděně věnuje právě probíhajícímu turné. Kapela potvrdila mnohé termíny v Jižní Americe, Asii (kde si například úplně poprvé zahraje na čínské půdě - v Pekingu), ale také vcelku očekávané letní festivalové řádění, které samozřejmě opět nemine naše krásné Vizovice. Alespoň nějaká malá záplata pro mnohé po fiasku v Praze. Více samozřejmě v sekci TOUR.

31. 1. 2011 -
Info o zrušeném koncertu v Prešově. V tomto článku se dozvíte více:

http://korzar.sme.sk/c/5743420/koncert-helloweenu-v-presove-zrusili-na-poslednu-chvilu.html

Prohlášení kapely:

Vážení fanúšikovia,

bohužiaľ, musíme odrieknuť na dnes plánovaný koncert v Prešove. Náš produkčný tím, keď ráno vošiel do haly, zistil že tá sa stále renovuje. Inú lokalitu, do ktorej by sa zmestilo 3 000 fanúšikov a bola by zaistená ich bezpečnosť, usporiadateľ nebol schopný zabezpečiť. Veľmi nás to mrzí, ale bezpečnosť našich fanúšikov je pre nás prvoradá. Čo najskôr bude oznámený nový termín a kúpené vstupenky ostávajú v platnosti. Dúfame, že naše rozhodnutie pochopíte. Chceli sme si dnes s vami užiť, ale za halu nie sme zodpovední my.

Helloween


30. 1. 2011 -
Deep Look Inside - Andi Deris. Podívejme se trochu na zoubek miláčkovi ženského pohlaví. Více v "INTERVIEWS"...

7. 1. 2011 -
The Dark Ride. Znáte alespoň matně na tento kultovní počin? Samozřejmě že znáte! Dnešní rozhovor s Andim vás zavede do dob nahrávání desky a připomene něco málo informací ze zákulisí.


29. 12. 2010 -
Uli a Weiki o albu Better Than Raw. Chcete vědět za kterou otázku chtěli pánové vybírat peníze? Ano? Tak potom rychle do sekce INTERVIEWS. Za rozhovor opět děkuji Vobuse a jejím magickým 8 prstíkům. :)

22. 12. 2010 -
Helloween vám přejí veselé Vánoce a šťastný Nový rok.

"Díky Evropo: první část světového turné byla jednoduše úžasná. Po nářezovém začátku ve Vídni, koncertech v Londýně (UK), Eindhovenu (NL) a Oslu (NO), vyprodaných vystoupeních ve Zlíně (CZ), Tallinnu (EST), Tampere (FIN) a Helsinkách (FIN), byla všechna očekávání překonána poslední zastávkou v Praze. Minulou neděli více než 4500 českých fanoušků naprosto nemilosrdně a zběsile pařilo přímo před podiem.

Praha je definitivně metalová - uvidíme zda ji někdo překoná v dalším roce...

Momentálně si páni kapelníci dopřávají krátkou přestávku a v novém roce vyzvou jako první francouzské fanoušky v Paříži, nechť tedy druhá část turné započne!"

Osobní přání z Prahy všem fanouškům najdete v následujícím videu:


21. 12. 2010 -
Koncert za námi. Bohužel je to tak, ale zase si nějaký ten čas na naše dýňové pány budeme muset počkat (minimálně do léta do Vizovic). Koncert to byl velmi vydařený a ukojil nejednoho fana, bohužel po stránce organizátorské to bylo naprosté fiasko, takže doufejme, že příště si Pragokoncert trochu promyslí, kde takovýto koncert konat.

V sekci Koncerty v ČR / Praha 2010 si můžete zasoutěžit v anketě o pražském koncertu a přibyl taktéž playlist. Pokud máte jakékoliv fotky (z koncertu, s pány kapelníky, apod.) a chcete je zveřejnit, pište na mail (info@helloween.cz) a vše náležitě zpřístupníme pro další fany.


19. 12. 2010 -
Dnešní koncert v Praze uzavírá letošní část turné k novému albu. Doufejme, že si ho pánové spolu se svými fanoušky řádně užijí a předvedou řádnou dávku dýňové muziky. "We've got a Power, We are divine!


8. 12. 2010 -
Rozhovor s Andim. Pokud jste v listopadovém SPARKu nečetli rozhovor s Andim o nové desce, tak své kroky směřujte do sekce INTERVIEWS, kde díky naší věrné spolupracovnici Vobuse tento rozhovor najdete.

29. 11. 2010 -
Fotky ze Zlína. V GALERII najdete vynikající fotky ze zlínského koncertu, které pro vás nafotil a poskytl Viktor Šulc - www.viktorio.net. Tímto mu velmi děkuji.

V sekci Koncerty v ČR přibyla info stránka o zlínském koncertu i s anketou pro ty, kteří se ho zúčastnili a ti, kteří rádi soutěží v bezvýznamných anketách můžou hlasovat o novém albu v pravém info-panelu, popřípadě i v sekci ANKETA.


28. 11. 2010 -
První koncert Helloween za námi. První letošní koncert v našich končinách je už za námi a já se na vás obracím opět s prosbou, zda máte jakékoliv informace, fotky (z koncertu, s kapelou, vstupenky, playlist, apod.), setlist ze zlínského koncertu, plakáty, apod. k dispozici a chcete je poskytnout i ostatním fanouškům a především doplnit informační balast stránek, kontaktujte mě prosím na mailu - info@helloween.cz, popřípadě fóru či FaceBook profilu. Děkuji.

15. 11. 2010 -
Pink Cream 69 doprovodí Helloween & Stratovarius na jejich německé a švýcarské etapě turné.

7. 11. 2010 -
Série recenzí na Metalopolis.net. Pokud ve vás nové album vzbudilo dýňovou náladu a chcete podebatit i o dalších řadových albech kapely, tak směřujte své kroky na metalový webzin Metalopolis.net, kde během následujících dnů postupně naleznete recenze na celou diskografii pánů z Hamburku, toho časem na Tenerife.

Zatím se můžete vyřádit na těchto deskách:
- Walls Of Jericho (1986)
- Keeper Of The Seven Keys Pt.I (1987)
- The Dark Ride (2000)
- Treasure Chest (Best Of) (2002)
- Rabbit Don´t Come Easy (2003)
- Keeper Of The Seven Keys - The Legacy (2005)
- Gambling With The Devil (2007)
- Unarmed: Best Of 25th Anniversary (2010)
- 7 Sinners (2010)


2. 11. 2010 -
Nový rozhovor s Markusem. V sekci INTERVIEWS najdete rozhovor s Markusem týkající se nové desky 7 Sinners a vše okolo ní. Mimo jiné se dozvíte i kdo jsou zbylí dva hříšníci. Za rozhovor děkuji Tykvůňovi!

1. 11. 2010 -
13. album Helloween. Tak a je to tu Páni a dámové, včerejškem bylo vypuštěno oficiálně do světa třinácté studiové album kapely Helloween - 7 Sinners. Myslím, že není třeba o albu opakovat už jednou zde v novinkách napsané. Pouze připomenu, že zítra si zde budete moci přečíst rozhovor s Markusem o novém albu a dozvíte se také, kdo jsou zbylí dva hříšnici.


24. 10. 2010 -
7 Sinners online. Už vás nebaví čekat na novou desku pánů z Hamburku? Jste plni všeho a nejvíce očekávání? Zhosťují se vás obavy jak to dopadne? Nechcete kupovat zajíce v pytli? Tak si novou fošnu poslechněte pěkně s předstihem online na oficiálním profilu kapely na myspace.com/helloween

13. 10. 2010 -
Are You Metal? Pro ty kdo ještě neshlédli nový klip dýňových mužíčků alá trailer k SAW


22. 9. 2010 -
Seznam skladeb a ukázky z nového alba byly zvěřejněny.

30. sek. ukázky těchto skladeb si můžete poslechnout zde - www.cede.ch

01. Where The Sinners Go
02. Are You Metal?
03. Who is Mr. Madman?
04. Raise The Noise
05. World Of Fantasy
06. Long Live The King
07. The Smile Of The Sun
08. You Stupid Mankind
09. If A Mountain Could Talk
10. The Sage, The Fool, The Sinner
11. My Sacrifice
12. Not Yet Today
13. Far In The Future


9. 9. 2010 -
Hádanka sedmi klíčů - část 4. a rozhovor z tohoto roku s Michaelem Kiskem. Byla doplněna poslední část tohoto rozsáhlého seriálu (více v sekci KRITIKA) a v sekci INTERVIEWS najdete rozhovor z tohoto roku s M. Kiskem pro svůj oficiální fanklub. Za rozhovor děkuji Tykvůňovi.

3. 9. 2010 -
Obal připravovaného alba byl finálně odkryt - klikněte pro zvětšení.


31. 8. 2010 -
Ti z vás, kteří jsou postiženi Facebook mánii mohou na oficiálním profilu Helloween sledovat postupné odhalování podoby obalu připravovaného alba 7 Sinners. Nejenom z lenosti, ale i zbytečné duplikace odhalení bude na těchto stránkách zvěřejněno až konečné zjevení obalu.

- oficiální profil HELLOWEEN na Ksichtbůku -


25. 7. 2010 -
Nové album - 7 Sinners / 7 Hříšníků. Jak mohl napovědět název připravovaného turné, tak nové album ponese stejný název. Je ovšem trochu záhadou kdo jsou zbylí dva hříšníci a dle oficiálních stránek se odpověď na tuto hádanku dozvíme spolu s vydáním alba. Jinak kapela dokončuje poslední písničku pro album a co nevidět půjde celá deska pod patronát starého známého producenta Charlieho Bauerfienda.

Byla také zveřejněna druhá část evropského turné, které bude pokračovat v prvních mesících roku 2011. Tato zpráva jistě potěší hlavně naše slovenské sousedy, jelikož kapela zde odehraje také dva koncerty - 28.1. (Hlohovec) a 29.1. (Prešov). Více klasicky v sekci TOUR.

Hádanka sedmi klíčů - část III. Dnes se podíváme na třetího páně kapelníka a sice samotného velkého Weikiho. Vaše kroky nechť směřují do sekce KRITIKA.


18. 7. 2010 -
7 Sinners Tour 2010/11. Nezvykle brzo se objevily první koncertní termíny, které kapela odehraje v posledních dnech tohoto roku v Evropě spolu se speciálním hostem v podobě finské kapely STRATOVARIUS.

Pro Českou republiku platí nadále dříve zveřejněné dva termíny a sice 27.11. (Zlín) a 19.12. (Praha). Zbytek koncertních termínů můžete shlédnout v sekci TOUR.

Hádanka sedmi klíčů - část II. Tentokrát se v sekci KRITIKA můžete podívat na zoubek dalšímu kapelníkovi - Markusovi.


15. 7. 2010 -
Hádanka sedmi klíčů - část 1.

Pokud jste nestihli únorové číslo magazínu SPARK věnovaného dýňovým pánům, tak díky naší věrné moderátorce fóra Vobuse si můžete celý dlouhý rozhovor přečíst i na našich stránkách v sekci KRITIKA.

Následující dny budou zveřejněny postupně další části, tzn. jeden rozhovor s daným pánem kapelníkem. Dnes vás čeká vrchní bard - ANDI DERIS.

Ještě jednou velké díky patří Vobuse.


11. 7. 2010 -
Why Lord Why, Tell me why? Nedělní pohodička s bonus trackem k UNARMED.


6. 7. 2010 -
Jak to vypadá s novým albem. Jak jistě všichni dobře víte, kapela s vydáním alba UNARMED avizovala, že je nastoupena v plné polní hudební a tvrdě pracuje na novém regulérním albu a jelikož čas trochu pokročil, tak se pomalu začínají rýsovat novinky.

Mnozí už na oficiálních stránkách zaregistrovali trailer z natáčení desky. Pro ty, kteří jím ještě nebyli postiženi je ke shlédnutí i zde:

Vydání alba je klasicky ohlášeno na 31. října (tedy na Halloween) a dle Andiho bude deska opět Hard & Speedy.
Spolu s tím se objevily i dvě koncertní data pro ČR - 27.11.2010 Zimní MOR (Zlín) a 19.12.2010 světové turné k novému albu (Praha). Jelikož oficiální turné k nadcházejícímu albu ještě vyhlášeno nebylo jedná se zatím o "neoficiální" termíny, přesto není důvod jim nevěřit a v tomto časovém rozmezí nás kapela jistojistě poctí svou návštěvou.


26. 4. 2010 -
HELLOWEEN na Rádiu_FM.

Dnešní dvouhodinovka Headbanger_FM je věnována našim dýňovým pánům, takže nezapomeňte poslouchat od 22:00 - 24:00. Další informace a odkazy pro STREAM najdete na stránkách Rádia_FM.


15. 2. 2010 -
Co nového v kapele. Množí se mi dotazy, co se teď u Helloween chystá, kdy přijedou k nám koncertovat, apod. Takže jak to teď s pány kapelníky vypadá?

Dle slov samotného velkého Weikiho a šedé eminence Markuse kapela je teď plně vytížena nahráváním dalšího regulérního alba (pro zaryté METALISTY pouze dodávám, že album bude plně v METALOVÉM duchu, aby nevznikl nějaký další šum, který vyvolala poslední parádička v podobě UNARMED).
Tato deska vyjde na podzim tohoto roku a k ní bude jistojistě následovat koncertní turné, tak jako tomu doposud vždy bylo. A na 99% bude minimálně jeden koncert odehrán opět i u nás v ČR. A pokud se můžu pustit do lehkého věštění budoucnosti, tak kapela bude v koncertním turné pokračovat i v roce 2011 a to především na notoricky známých letních festivalech (mezi nimi určitě i Vizovice). Takže nedočkavci se už teď můžou těšit na další porci dýňových emocí.


7. 2. 2010 -
Nedělní pohodička s UNARMED. Na notoricky známém "jůtabu" již určitě někteří narazili na různá fan videa z "mini-turné" Helloween po německých obchodech k příležitosti představení alba UNAMRED.
Jak dopadla například píseň If I Could Fly posuďte sami:

Druhou novinkou je nový WALLPAPER, který pro Vás připravil starý známý Ondra Militký. Díky barde!


2. 2. 2010 -
Helloween ve SPARKu. Únorové číslo notoricky známého rockového magazínu SPARK je tentokrát věnováno našim pánům z Hamburgu. Určitě byste si toto číslo neměli nechat ujít, jelikož se dozvíte mnohé nové zajímavé podrobnosti ze zákulisí Helloween, např. Markusova zkušenost s drogami, či Weikiho hodnocení českých fanoušků...

1. 2. 2010 -
UNARMED na světě. Jak jistě všichni víte, už od pátku můžete ve svých přehrávačích točit netradiční desku dýňových pánů k jejich 25. výročí existence. Vydání desky doprovází v Německu čtyřdenní "mini-turné" po vybraných obchodech, kde se kapela setká se svými fanoušky a taktéž něco málo odehraje. Jedná se o tato místa:

Pátek - 29.01. / 17:00, Saturn Fürth
Sobota - 30.01. / 15:00, Saturn Weiterstadt (Loop5)
Pondělí - 01.02. / 17:00, Saturn Hamburg
Úterý - 02.02. / 17:00, Media Markt Berlin (Alexa)

Dále opět zopakuji, že album vyjde i coby limitovaný digipack, který obsahuje navíc i DVD o vzniku tohoto funky Helloween dílka.

No a pokud vás zajímají názory hudebních recenzentů, tak v sekci RECENZE si můžete přečíst první kritiku desky. Recenzi poskytl hudební portál Rockmag.cz


28. 1. 2010 -
Trailer k DVD. Už zítra se na nás v obchodech bude usmívat nové album UNARMED, kterým skupina slaví 25. leté vyročí vzniku kapely (ovšem kvůli problémům SPV labelu, bylo vydání desky o několik měsíců opožděno, takže rok 2010 je už 26. rok působení kapely).

Deska vyjde i v limitovaném digipacku, ke kterému bude přibaleno DVD mapující natáčení desky a na malý výcuc z tohoto DVD se můžete podívat zde.


27. 1. 2010 -
Unarmed ukázky opět online. Chcete si poslechnout začátky písní z nového alba? Je tu snadná pomoc - www.helloween.org/webwheel. Dopřejte svým uším další dávku funky Helloween.

22. 12. 2009 -
Nový videoklip Dr. Stein. Kapela k novému albu přichystala remake svého neoficiálního starého klipu ke skladbě Dr. Stein. Klip produkoval Oliver Sommer v AVA Studios a oficiální premiéru bude mít 8. ledna.

Kapela nejen ke klipu dodává, že za celým vydáním alba UNARMED stojí snaha udělat něco netypického pro metal a pouhé znovu-vydání jejich hitů ze starých let by byla jenom hrozná nuda a už vůbec ne adekvátní oslava výročí kapely!

Mezitím se na oficiálním kanálu japonského labelu Victor Entertaiment objevil výše zmiňovaný klip k vidění (pro Japonský trh album vyšlo už 16. 12.) a pokud patříte mezi ty, kterým se ukázky z nového alba líbí, tak se vám bezpochyby bude líbit i tento klip. Dýňová pohodička a pozitivní nálada tolik typická pro Helloween z toho jenom čiší - enjoy!


8. 12. 2009 -
Preview alba UNARMED. Všechny 30ti sekundové ukázky pěkně pohromadě v jednom videu:


6. 12. 2009 -
Vánoční šály HELLOWEEN. Vánoce jsou za dveřmi a tak jsme si pro vás spolu s výrobcem kvalitních pletených šál FORFANS připravili omezenou Vánoční edici šál HELLOWEEN. V nabídce nadále zůstavají i klasické šály HELLOWEEN a STRATOVARIUS, více v našem E-SHOPU.

Malá infromace na závěr, doplnění dalších skladových zásob bude až po Novém roce, cca. přelom leden/únor.


2. 12. 2009 -
Ukázky z nového alba. Tak jsme se konečně dočkali. 30ti sekundové ukázky z očekávaného výběru k 25. výročí najdete na stránkách JVC Music. Ukázky jsou ovšem ve velmi nízké kvalitě, ale pro představu postačí.

Krom toho se na YOUTUBE objevily dvě skladby v plné verzi a mnohem lepší kvalitě, takže enjoy:


25. 11. 2009 -
Michael Kiske na MOR 2010. Sice nebývá zvykem na těchto stránkách psát o nynějších či dřívějších projektech bývalého zpěváka Michaela Kiskeho, přesto výjimka potvrzuje pravidlo.

Jak možná někteří vědí, tak anti-metalový dospělý křesťanský bojovník za lepší svět (jež za svoji krátkou dobu sofistikovaného filozofa hostoval jenom a pouze v metalových projektech) nedávno ohlásil vytvoření nové kapely UNISONIC (spolu s - Dennis Ward (baskytara), Mandy Meyer (kytara) a Kosta Zafiriou (bicí)). V podstatě jde o takový Place Vendome II.

A právě tato kapela, jež chystá album na jaro příštího roku potvrdila své vystoupení na letním SWEDEN ROCK FESTIVAL a jako malý dovětek se zde čtenář může dozvědět i potvrzení termínu na našem MASTERS OF ROCK 2010 ve Vizovicích.

Teď nezbývá nic jiného než čekat na PRAGOKONCERT a vyhlášení monstrózního comebacku a největšího šoku pod pekelným metalovým sluncem. Stejně jako popřát MICHIMU mnoho hudebních úspěchů v hudební branži, kterou 16 let OPRAVDU neměl rád!

Takže dámy a pánové
MICHAEL KISKE IS BACK
aneb FUCK OFF HARD & HEAVY, LET THERE BE HARD & HEAVY
.


5. 11. 2009 -
KEEPER OF THE 7 KEYS part 1
Na základě hlasování Rádia BEAT, které probíhalo po celý tento den si dnes od 23:00 můžete poslechnout pěkně celé album. Pro připomenutí frekvencí či odkazu na stream směřujte své kroky na RÁDIO BEAT.

5. 11. 2009 -
Nejlepší album Helloween na Rádiu Beat. Pokud posloucháte Rádio Beat tak v rámci relace 100 nejlepších rockových alb jsou dnes na pořadu dne naši oblíbenci Helloween. Desku, která získá nejvíce hlasů si poté ve stejný den (tedy dnes) můžete poslechnout od 23:00 a to hezky celou. Takže hlasujte pro vašeho favorita:

průběžné hlasování - nej. pětka:

1. Walls of Jericho
2. Keeper Of The Seven Keys part II
3. Keeper Of The Seven Keys part I
4. Better Than Raw
5. Dark Ride

Hlasování: každý pracovní den až do 18:00
a to buď pomocí SMS na číslo 724 58 58 58, mailem na studio@radiobeat.cz
nebo telefonicky na 27 27 3 99 55.


4. 11. 2009 -
Další novinka ohledně připravovaného best-of alba. Tentokrát byl zvěřejněn obal, který bude zdobit novou desku. Artwork má na svědomí Martin Haeusler, který se podílel i na dvou předchozích deskách (Keeper - The Legacy a Gambling). Fotky byly pořízeny nedaleko Los Angeles.

Nová deska bude také vydána v limitované edici, která bude obsahovat 30 min. making-of DVD obsahující rozhovory a záběry ze studia. A aby toho nebylo málo, tak opět bude dostupná 2-LP verze pro příznivce gramodesek.

(PS: Milovníci páně Weikatha si jistě všimnou důrazu na odhalenou nožku!)


24. 10. 2009 -
"UNARMED – Best-Of 25th Anniversary". Tak zní název očekávaného nového alba. Kapela na svém webu informuje a zároveň se omlouvá za týdny ticha okolo celého alba, které jsou způsobeny blíže neurčenými problémy u jejich domovského vydavatelství SPV Records. Situace se jim podařila vyřešit podepsáním smlouvy o vydání alba s týmem SONY MUSIC, ve spolupráci s SPV Records.

Datum vydání alba se tak bohužel pro evropské fanoušky posouvá až na konec ledna, japonští fanoušci si poslech alba dopřejí už v tomto roce:
- 16. 12. 2009 - Japonsko & Jihovýchodní Asie (JVC/Victor)
- 29. 1. 2010 - Evropa (SONY/SPV)
- datum vydání na americkém kontinentě bude upřesněno později

Pánové také upřesnili playlist nové nahrávky, která krom 70ti členého Pražského symfonického orchestru by měla obsahovat i řadu významných hostů. Stejně tak se jaksi upřesnily informace o orchestrální části alba, jež patrně bude jen v podobě "The Keeper´s Trilogy" (17ti minutová pasáž složená z Halloween, Keeper Of The Seven Keys a King For A 1000 Years).

Zbytek playlistu je následující: Dr. Stein * Future World * If I Could Fly * Where The Rain Grows * The Keeper´s Trilogy * Eagle Fly Free * Perfect Gentleman * Forever & One * I Want Out * Falling To Pieces * A Tale That wasn`t Right

Kapela ještě dodává, že výroční kompilace je spíše velkým poděkováním všem starým i novým fanouškům za celých 25 let existence kapely, než nějakou oslavou sebe sama či rádoby dalším zbytečným výběrovým albem.


26. 9. 2009 -
Nové album vyjde 23. 10. 2009. Alespoň taková informace se objevila v Rock Hardu.

Stejně tak vás jistě bude zajímat tento odkaz - MUSA Ltd., jež naznačuje, že album dýňových pánů k 25. výročí se vší pravděpodobností opravdu bude pod taktovkou orchestru. Lépe řečeno nahráno ve spolupráci s "FILMharmonic Orchestra and Choir" (spolupracovali mimo jiné i se SEPTIC FLESH, KILLING JOKE, apod.). Z tohoto odkazu je i patrné, že nahrávání probíhalo ve Dvořákově hale v Rudolfínu na podzim 2008 pod taktovkou Saschi a Markuse.
Nám nezbývá nic jiného než čekat na tu celou slávu okolo.


31. 8. 2009 -
Šály HELLOWEEN momentálně vyprodány. Doplnění skladových zásob proběhne cca na přelomu září/říjen. Skladem momentálně zůstávají pouze šály STRATOVARIUS.

10. 6. 2009 -
Helloween na Facebooku. Pokud i vy patříte mezi jedince polapené hitem Facebook či iLike můžete se i na těchto sítích stát fanouškem a odběratelem informací z dílny našich dýňových pánů. Takže? Follow The Links >

- http://www.facebook.com/pages/Helloween/75052548906

- http://www.ilike.com/artist/Helloween

8. 6. 2009 -
Daniho bubenická exhibice. Podívejte se jak Dani Löble bubínkoval v posledním květnovém víkendu na Drum-clinic v německém Eitorfu čtyři písničky Helloween.
- King For A 1000 Years
- Eagle Fly Free
- If I Could Fly
- Mr. Torture

10. 1. 2009 -
Šály HELLOWEEN. Slibované šály HELLOWEEN si můžete konečně objednávat v našem obchodu. Více v sekci "E-SHOP ForFans".

20. 12. 2008 -
Všem návštěvníkům přejí stránky Helloween.cz hezké a klidné prožití Vánočních svátků a těší se na vás i v dalším roce.

Chtěl bych taktéž poděkovat všem, kteří se podílejí jakýmkoliv způsobem na utváření těchto stránek a omluvit se všem těm, které jsem jakkoliv během tohoto roku zanedbal (kaju se hlavně za neodpovědzené maily, kaju se společně s Kaiem). Zanedbávání potkalo bohužel i stránky samotné a tento problém se budu snažit co nejvíce eliminovat a začnu hned s příchodem nového roku.
Jistě mnozí z vás už zanevřeli na všechny ty sliby okolo šál HELLOWEEN. Naštěstí se dlouho slibované stalo skutečností a od nového roku se skutečně rozběhne prodej avizovaných šál za velmi příjemnou zavádějící cenu 200,- za kus (stejně tak dojde ke zlevnění stávající nabídky Iron Maiden a Stratovarius).

No, ale teď už zpět k vánoční pohodě, přejídání se hordami bramborového salátu, stovkami smažených řízků a kaprů a čekání na ten nejvtipnější Silvestrovský program pod sluncem, který nám přinese nejlepší televize pod sluncem, televize Nova pod sluncem.

Děkuji a pěkné svátky.


2. 12. 2008 -
Masters Of Rock? Dřívější spekulace o účasti našich mistrů na dalším ročníku vizovického Masters Of Rock 2009 se bohužel zatím nepotvrdily (alespoň, dle prvních ohlášených kapel). Přesto si dovolím doporučit nepropadat panice a nepálit všechna jejich CD, DVD, trička a spodní prádlo v krbech při těchto prosincových mrazících.

Jistě některým neušla informace, že rok 2009 bude ve znamení 25. výročí kapely a dle oficiálních stránek pro nás kapela chystá něco velkého (jak jinak) a jelikož nové album, dle posledních informací zatím na cestě není, mohlo by být jedních z těch "překvapení" nějaké to festivalové turné. Proto tedy vyčkejme s propichováním voodoo panenek páně Weikatha a Derise a nechme se překvapit co světoborného to k významenému výročí dostaneme...


12. 10. 2008 -
Paint A New World videoklip. Zajímá vás jak nám Helloween maluje nový svět? Odpověď najdete na oficiálních stránkách kapely.

1. 9. 2008 -
Helloween na Masters Of Rock? Alespoň někteří z vás jistě zaznamenali tuto šuškandu v podobě možného účinkování kapely na nadcházejícím festivalu Masters Of Rock 2009 ve Vizovicích. Celý tým této stránky čítajíc jednoho člověka tuto informaci bedlivě sleduje a napjatě čeká zda se potvrdí či ne.

Další informace z tábora Helloween je v podobě úspěšného zakončení letního festivalového turné a příprava na podzimní americkou část koncertní šňůry. V tuto chvíli si kapela dopřává krátký oddych a dle oficiálních stránek už přemýšlí nad novým albem.
A mezitím my obyčejní fanoušci si můžeme přát jediné, aby příští zastávka dýňových pánů v naší krásné zemičce byla právě na podporu nového alba.


26. 8. 2008 -
Gambling With The Devil - US edice. Vydavatelství SPV Records chystá na 7. října speciální verzi posledního studiového alba jako odpověď na americkou část právě probíhajícího turné Hellish Rock 07/08. Nová verze desky bude spočívat v bonusovém disku jež bude obsahovat materiál dříve ve Spojených státech nevydaný. Viz. info:

CD 1
1. Crack The Riddle (Intro)
2. Kill It
3. The Saints
4. As Long As I Fall
5. Paint A New World
6. Final Fortune
7. The Bells Of The 7 Hells
8. Fallen To Pieces
9. I.M.E.
10. Can Do It
11. Dreambound
12. Heaven Tells No Lies

CD 2 (US - Bonus Disk)

1. Never Surrender (nový b-side)
2. Revolution
3. Run
4. Mrs. God - videoklip
5. Light The Universe - videoklip
6. As Long As I Fall - videoklip
7. Paint A New World - videoklip


19. 6. 2008 -
Rozhovor s mistrem Weikathem. Slíbený rozhovor pro server www.metalminstrel.com, jež se uskutečnil před večerním vystoupením kapely v australském Melbourne najdete v obligátní sekci "INTERVIEWS".
Za překlad děkuji mistrovi Tykvůňovi.

18. 6. 2008 -
Nové termíny koncertů. Notně pozdě, ale přece zde přibývají další termíny koncertů pánů z dýňového světa. Jedná se hlavně o ruské a mexické podzimní koncerty, které doplní americkou část turné v září.
Jinak krom koncertních novinek v podobě fotek, apod. se v táboře Helloween nic zajímavého neděje a abysme alespoň trochu rozbili nudu, můžete se během zítřka těšit na krátky rozhovor s páněm Weikathem z letošního února.

23. 4. 2008 -
1000 lístků vyprodáno během hodiny. Nadcházející sobotní koncert v Brazilské Fortalezze zaznamenal nečekaný zájem - během hodiny se prodalo na tisíc lístků. Kapela taktéž přidala další show v samotném Mexiko-city v polovině května.

4. 3. 2008 -
Metal Strom Awards. Metalový server MetalStorm.ee zveřejnil žebříček za rok 2007 a skupina HELLOWEEN obsadila hned první místo v kategorii "The Best DVD" se svým posledním "Live On 3 Continents". Nová deska "Gambling With The Devil" byla v kategorii "Power Metal" oceněna 4. příčkou. Více zde.

3. 3. 2008 -
Nové termíny koncertů, nový fanklub. V sekci "TOUR" najdete ohlášenou část latinsko-amerických koncertů a další termíny festivalových vystoupení.

Další novinkou je od 1. března fungující nový ofic. fanklub HELLOWEEN (King's Club). Za poplatek 25€ / 1 rok získate mnoho zajímavých výhod:

- laminovaný členský pas
- podepsanou kartičku s uvítací dopisem od kapely
- speciální fanklubové tričko
- online vstup do:
* výměny bootlegů
* video-streamy ze studia či z cest po koncertech
* obrovského archivu raritních a nezveřejněných fotek, rozhovorů, článků, reportů
* speciální fanklubové forum
* mail ve tvaru "name@fc.helloween.org"
* hot news
* pravidelný newsletter
- šance vyhrát setkání s kapelou, merchandise, raritní věci, atd.
- slevy na vybrané koncerty a merchandise z Helloween obchodu

Pro zájemce o členství je připravena fanklubová stránka - http://www.helloween.org/kings-club/ - kde se dozvíte vše potřebné a samozřejmě i možnost stát se novými členy dýňového fanklubu.


14. 2. 2008 -
Překlady nového alba. Pomalu, ale jistě se začínají kompletovat překlady k novému albu. Více v sekci "PŘEKLADY". Děkuji Ondrovi.

9. 2. 2008 -
Výsledky velké soutěže s albem Gambling With the Devil byly konečně zvěřejněny a umístěny na oficiální stránky kapely. Zprostředkovaně se můžete podívat i zde:

1. místo (let do Sao Paulo):

Erika C., Rome (Italy)

2. - 4. místo (podepsaná kytara):

Martin S., Zelezny Brod (Czech Republic)
Antonio R., Granada (Spain)
Franck L., Troyes (France)

5. - 10. místo (Helloween balíček):

Sonnia L., Santiago (Chile)
Christin F., Bonn (Germany)
Sakis N., Athens (Greece)
Tobias H., Vänersborg (Sweden)
Mark S., Edam (Netherlands)
Lucie S., Prague (Czech Republic)

Našim krajanům k výhrám blahopřeji a pokud patří i mezi návštěvníky těchto stránek, mohli by se poté pochlubit fotečkama vyhraných cen. A nakonec klíčové slovíčko bylo "Devil" a jak se k němu dalo dospět uvidíte v tomto návodu.


31. 1. 2008 -
Singlparáda - výsledky. Po měsíci vašeho pilného hlasování skončilo hlasování o nejlepší singl Helloween. Výsledková listina dopadla následovně:

1. místo - I WANT OUT
2. místo - Sole Survivor
3. místo - Future World

Pokud někoho zajímá podrobně jak jednotlivá kola probíhala, nechť směřuje své virtuální kroky do přiloženého přehledu.